RAIBEC » Reklama internete » Kokius „Google AdWords“ tikslus išsikelti?

Kokius „Google AdWords“ tikslus išsikelti?

AdWords tikslai

Autorius

Paskelbta

Kaip planuoti „Google“ reklamos kampanijas, nuo ko pradėti, į ką svarbiausia atsižvelgti? Tokie klausimai dažniausiai kyla klientams, kurie dar nedirbo su „Google“ įrankiais, arba tiems, kurie „nudegė“, nes „Google“ reklama nepasiteisino. Norėčiau apžvelgti keletą esminių dalykų, kurie svarbūs planuojant „Google AdWords“ reklaminę kampaniją. Išsikelkite tikslus, adekvačius Jūsų verslui.

Planuodami visas reklamines kampanijas, pirmiausia atsižvelgiate į savo verslo specifiką, verslo galimybes ar tikslinę auditoriją. Tą patį darykite planuodami ir „Google AdWords“ reklaminę kampaniją — išsikeldami tikslus, atsižvelkite į savo verslo tikslus.

Dažniausiai iškeliami tikslai yra: atvesti didelį vartotojų srautą į tinklalapį, didinti prekės ženklo žinomumą, skatinti pirkėjų lojalumą, pateikiant specialius pasiūlymus, didinti pardavimus ar kitas nusistatytas konversijas, pvz.: naujienlaiškių prenumerata, registracija, užklausos pateikimas ir t.t.

Nustatydami reklaminės kampanijos tikslus ir svarbiausias Jūsų verslo konversijas, suderinkite juos su verslo sfera, kurioje dirbate, bei apsibrėžkite kriterijus, kuriais matuosite sėkmę.

Įvertinkite savo galimybes

Planuodami „Google AdWords“ reklaminę kampaniją, privalote žinoti, kokius realius tikslus Jūsų verslas gali pasiekti. Įvertinkite savo galimybes, ar galite parduoti tiek, kiek numatėte savo tiksluose. Būna atvejų, kad paaiškėja, jog prekių kiekis ribotas, vėluoja prekių gamyba ar trūksta žmogiškųjų išteklių, kurie aptarnautų pirkėjus.

Nusistatykite reklaminės kampanijos biudžetą ir pagal jį pasirinkite tinkamas priemones. Galėdami skirti didelį biudžetą, suskirstykite jį pagal vartotojo pirkimo procesus.

  1. Sudominti. Didinkite žinomumą ir pritrauksite vartotojų srautą į tinklalapį.
  2. Įtraukti. Stebėkite, kiek puslapių lankytojai peržiūri, ar dalinasi informacija, ar parsisiunčia prekių katalogą…
  3. Matuoti konversijas. Matuokite, kiek tinklalapio lankytojų virsta pirkėjais.
  4. Išlaikyti. Išlaikykite savo vartotojus, teikdami specialius pasiūlymus, investuodami į pakartotinę rinkodarą (remarketingą).
  5. Gauti rekomendacijas. Ir galiausiai, rinkite atsiliepimus bei rekomendacijas, kurios didina Jūsų prekės ženklo patikimumą.

Jei biudžetas ribotas, neskubėkite startuoti su žinomumo kampanija, kuriai reikia didesnių investicijų. Nukreipkite reklamą ne į bendrines prekių kategorijas (pvz., televizoriai), bet į konkrečias prekes, kurias vartotojai išsirinko ir yra pasiruošę pirkti (pvz., konkretūs televizorių modeliai).

Matuokite, kiek kainuoja reklama, ar ji atsiperka

Jei „Google AdWords“ reklaminėje kampanijoje pasirinksite mokėjimą už paspaudimą (MUP), tai ir mokėsite už faktą, kai vartotojas paspaus ant Jūsų skelbimo. Planuokite ne tik tai, kiek vartotojų galimai paspaus ant skelbimo, bet ką jie ras ir ką darys Jūsų tinklalapyje? Tai priklauso ir nuo reklaminės kampanijos (nuo žinutės, kurią komunikuojate vartotojui), ir nuo Jūsų tinklalapio efektyvumo, nuo vartotojo elgsenos – ar tinklalapio lankytojas lengvai randa norimą informaciją, ar lengva naviguoti tinklalapyje.

Pirmą kartą paleidę savo reklaminę kampaniją, išsiaiškinsite, kokia Jūsų konversijos kaina. Žinodami tai, galėsite pagrįstai skaičiuoti, kiek investuoti į reklamą, kad ji būtų pelninga. Pagal tai priimsite sprendimus, kiek biudžeto ir kokiam reklamos įrankiui skirti. Žinodami savo reklaminės kampanijos konversijos kainą, galėsite tikslingiau planuoti biudžetą.


Apie autorius

RAIBEC
RAIBEC
Svetainės administratorius
Mes remiame

RAIBEC | Be efficient online
J. Urbšio g. 3, 35190 Panevėžys
[email protected]
+370 614 14199

© 2022 – RAIBEC | Be efficient online – skaitmeninė rinkodara. Visos teisės saugomos.