RAIBEC » PVO (SEO) » Svetainės iliustracijos: kaip įtikti „Google“?

Svetainės iliustracijos: kaip įtikti „Google“?

Iliustracijos, patinkančios Google

Autorius

Paskelbta

Kada paskutinį kartą matėte el. parduotuvę be nuotraukų arba interneto svetainę be iliustracijų? Nors grafinius failus naudoja absoliuti dauguma šiuolaikinių tinklalapių, anaiptol ne visi turinio administratoriai žino, kaip juos sutvarkyti, kad svetainė veiktų greičiau ir būtų lengviau randama. Šis straipsnis – kaip tik apie tai.

Failo pavadinimas

Grafinio failo pavadinimas turėtų suteikti informaciją apie jame pateikiamą vaizdą ir puslapio, kuriame šis failas bus patalpintas, turinį. Jei el. parduotuvėje naudojate gamintojo ar tiekėjo pateikiamas prekių nuotraukas, nepatingėkite išversti failų pavadinimų į lietuvių kalbą ar pervadinti pagal puslapio turinį, kuriame jos bus naudojamos.

Kam to reikia?

Jei failo pavadinime naudojami tinkami raktažodžiai, yra tikimybė, jog pagal šiuos raktažodžius failas bus randamas „Google“ vaizdų paieškoje. Tikėtina, jog kartu su grafiniu failu bus randama ir jūsų parduodama prekė ar kitas jūsų svetainės turinys.

Geri pavyzdžiai

Puikių grafinių failų optimizacijos pavyzdžių galime rasti užsienio svetainėse. Atkreipkite dėmesį į prekes „Ebay“, „AliExpress“ ir kitose populiariausiose platformose. Visų nuotraukų pavadinimai čia – prigrūsti raktažodžių, pagal kuriuos jas būtų galima rasti „Google“ vaizdų paieškoje ar kitose paieškos sistemose. Pavyzdžiui, grafinis failas pavadinimu Women-Slim-Red-Solid-Dress-Summer-Style-2017.jpg, tikėtina, bus randamas pagal raktažodį “red dress summer 2017”. Žinoma, persistengti nereikėtų, tačiau įterpti bent keletą pagrindinių raktažodžių į failo pavadinimą tikrai rekomenduotina.

Google robotai mato tik svetainės kodą

 „Google“ robotai, nuo kurių labai priklauso jūsų svetainės pozicijos paieškoje, mato ne paveikslėlius, o informaciją apie juos svetainės kode. Todėl į failų pavadinimus ir kitus parametrus nereikėtų žiūrėti pro pirštus.

Blogi pavyzdžiai

Gana juokingų (SEO specialistams) blogos praktikos pavyzdžių galime rasti įvairiuose tinklaraščiuose. Straipsniuose naudojamų iliustracijų failų pavadinimai kartais išduoda jų šaltinius. Pavyzdžiui, puodelio nuotrauka su pavadinimu atsisiųsti.jpg ar images.jpg greičiausiai reiškia, jog ji buvo tiesiog „nusiurbta“ iš „Google“ vaizdų paieškos. Tuo tarpu žmogaus ar kito objekto nuotrauka su failo pavadinimu 13442407_116848908739609_2147090699035023394_n.jpg ar pan. gali sufleruoti, jog nuotrauka buvo atsisiųsta iš „Facebook“ socialinio tinklo. Tokie grafinių failų pavadinimai nesuteikia jokios informacijos apie juose pateikiamą turinį ir be konteksto yra beverčiai.

Failo dydis ir „svoris“

Dažnai svetainėse naudojamos pilno dydžio nuotraukos, o dar dažniau – nesuspaustos iliustracijos. Jei svetainėje naudojamos nuotraukos ar jų galerija, jos tikrai neturėtų būti originalaus dydžio (pvz., 5000×3000 pikselių). Nors ekranų raiška kasmet auga, kokybiškai nuotraukų peržiūrai svetainėje turėtų pakakti failų, kurių matmenys neviršija 1500×1000 pikselių.

Įkeliant bet kokius grafinius failus į svetainę, būtina juos papildomai suspausti. Puikus nemokamas įrankis tam yra TinyPNG, kuris geba sumažinti .jpg ir .png failų „svorį“ iki 70 procentų ir daugiau. Tai pasiekiama, iš failų ištrinant visą papildomą informaciją (fotoaparato modelį, datą, autorystę ir pan.), taip pat sumažinamas atspalvių skaičius. Dėl to gerokai sumažėja grafinių failų apimtis, o kokybė lieka aukšta.

Kam to reikia?

Dideli grafiniai failai sulėtina svetainės įkrovimą, o tai gali neigiamai paveikti vartotojo patyrimą ir SEO vidinės optimizacijos rezultatus. Siekiantiems paspartinti svetainės veikimą rekomenduojame nemokamą GTmetrix įrankį, kuris, be kita ko, pateikia ir detalias svetainės grafinių failų optimizavimo rekomendacijas.

Failo aprašymas

Įkėlus prekės nuotrauką ar iliustraciją į svetainę, būtina aprašyti jos alt žymę. Aprašant grafinį failą, pakanka trumpo sakinio ar frazės, kurioje būtų paminėti pagrindiniai raktažodžiai. Šie raktažodžiai dažniausiai jau būna įvardinti failo ar puslapio pavadinime, todėl alt žymės aprašymas tik papildo failo pavadinime esančią informaciją.

Alt tekstas

Nors grafinių failų aprašymai matomi tik svetainės kode (kodo pavyzdys: <img src=”test.png” alt=”Google”/>) ir daugumai turinio administratorių atrodo nereikšmingi, jų optimizavimas svarbus dėl kelių priežasčių.

Kam to reikia?

Paieškos sistemų robotai, skenuodami svetainės puslapius, akių neturi, todėl be alt žymės grafinis turinys jiems tampa nesuprantamas ir nesukuria pridėtinės vertės turiniui. Be to, nenurodant alt žymės mažėja optimizuojamo raktažodžio tankumas puslapyje, o kartu – ir tikimybė iliustracijoms užimti geresnes pozicijas „Google“ vaizdų paieškoje. Visa tai neigiamai veikia vidinės optimizacijos rezultatus.

Kas svarbiausia?

Kaip ir tekstiniame turinyje, svetainėje naudojant grafinius failus svarbiausia – kokybė. Iliustracijos turi kurti papildomą vertę puslapiui, kuriame jos talpinamos. Tai reiškia, kad neužteks vien tinkamai paruošti nuotraukas, jeigu jos bus neoriginalios. Stenkitės nenaudoti gamintojų pateiktų ar „Google“ paieškoje rastų vaizdų. Pasitelkite fotoaparatą (dar geriau – fotografą), nuotraukų redagavimo programas, logiką ir būkite kūrybingi!


Apie autorius

RAIBEC
RAIBEC
Svetainės administratorius
Mes remiame

RAIBEC | Be efficient online
J. Urbšio g. 3, 35190 Panevėžys
[email protected]
+370 614 14199

© 2022 – RAIBEC | Be efficient online – skaitmeninė rinkodara. Visos teisės saugomos.